pijl

Zo ben ik nou eenmaal!

Psychosociale_therapie_zwolle_Zo_ben_ik_nou_eenmaal_1.jpg

Jessica is thuis vaak net een wandelende tijdbom. Ze heeft er bijvoorbeeld moeite mee als haar man Peter zijn vuile kleding niet in de wasmand stopt. Een tijd lang ruimt ze zijn kleding zuchtend op en zegt tegen zichzelf dat ze zich druk maakt om niks. Van binnen windt ze zich echter behoorlijk op.

Er komt altijd weer een moment dat Jessica ontploft en Peter er flink van langs krijgt. Peter schrikt enorm, maar omdat het vaker gebeurt neemt dat af en accepteert hij het niet meer. Ze belanden ze steeds vaker in een ruzie die niet tot verbetering leidt, het drukt een negatieve stempel op hun relatie.

Jessica vindt dat ze volledig in haar recht staat, waarom moet zij altijd zijn vuile kleren opruimen?! Maar het voelt niet goed om zo erg uit te vallen naar Peter. Want waar gaat dit nou helemaal over? En hij doet zoveel dingen wel goed! Jessica neemt zich voor om niet weer zo boos te worden op Peter. En dat lukt een tijdje, tot het weer fout gaat.

Als volwassene kun je het leven wel aan. Je bent in staat om te relativeren. Je houdt je emoties onder controle en je gaat in gesprek met de ander. Wat er gebeurt kan even lastig zijn, maar je kunt er wel mee dealen. De emoties zakken snel als je de situatie bespreekt.

Reageer je gevoelsmatig heel sterk, of zelfs buitenproportioneel zoals Jessica, dan is het een wegwijzer dat je geraakt wordt in iets ouds. Er wordt iets getriggerd van vroeger uit je leven, wat niet goed verwerkt is. Door de heftige emoties die je hierbij voelt ben je niet in staat om als volwassene te reageren.

Jessica neemt de stap om te onderzoeken waarin ze steeds zo geraakt wordt, omdat ze bang is dat haar boosheid Peter weg zal jagen. Ze vindt het ook raar van zichzelf dat ze zo reageert, ze schaamt zich ervoor. Na weer een escalatie trekt ze de stoute schoenen aan en maakt met mij een afspraak.

In een paar sessies ervaart ze hoe ze zich als jong meisje moest aanpassen aan haar moeder. Zij had door haar werk geen oog  voor wat Jessica nodig had. Jessica leerde haar eigen behoeften aan de kant te schuiven. En 's avonds in bed huilde ze hier om.

Door als volwassen vrouw weer in contact te komen met haar gevoelens van vroeger en die helemaal toe te laten, wordt Jessica zich er van bewust dat ze in haar huidige leven hierin getriggerd wordt. Ze is nu in staat om anders met haar gevoelens om te gaan en constructiever te reageren op Peter. Het brengt veel rust in hun relatie.

Lees meer over heftige emoties 


Laat een bericht achter - aantal berichten: 0

Ben jij de eerste die reageert?



Laat een bericht achter

naam
e-mail
website
bericht
Schrijf elf in cijfers: